« Svibanj 2024 »

HUMANITARNA AKCIJA " MOJE ZRNO DOBROTE - MOJ KRUH ZA BLIŽNJEGA"

Jučer su naši učenici, roditelji, djelatnici škole i naše sugrađanke i sugrađani  još jednom pokazali svoje veliko srce. Prigodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Dana kruha, u školi smo organizirali humanitarnu akciju "Moje zrno dobrote-moj kruh za drugoga", a prihod od akcije namijenili smo našem bolesnom učeniku Borisu Šimoviću. Čitav dan školskim su se hodnikom širili mirisi kruha, peciva i kolača, ali i osjećaj zadovoljstva što nekome, kome je to potrebno, možemo pomoći. U zajedničkom blagoslovu, što ga je predvodio don Hrvoje, a pjesmom i čitanjima popratio školski zbor, zahvalili smo Bogu i zemlji na njenim plodovima, a u mislima i molitvi bili uz Borisa. Ponosni smo na naše učenike, njihove roditelje, djelatnike i sve koji su na bilo koji način pridonijeli ovoj našoj akciji. Za pomoć Borisu zajedno smo prikupili velkih 8.890 kuna.

Hvala svim majkama, bakama i susjedama, koje su bile pekari. Hvala našim učenicima koji su bili kupci i prodavači. Hvala njihovim učiteljicama i učiteljima koji su pomogli i organizirali akciju i naravno, još jednom u ime škole hvala svima koji su dali svoj prilog.

Riječima zahvale obratila nam se i Borisova majka Mihaela Mustapić Šimović. Ona je napisala:

"Dirnuta jučerašnjim danom, kojeg su u Opuzenskoj osnovnoj školi obilježili dani kruha,i solidarnost prema dječaku,mojem sinu,koji ne može,iz već poznatih nam razloga,pohađati istu,želim se zahvaliti svima!!! Dirnuta sam činjenicom,da živim među dragim ljudima,koji ga se sjete u svakoj prigodi. Ovo mi je bilo posebno lipo...Kruh,kolači,peciva...vrijedne ruke mama i baka koje su odvojile svoje vrijeme za mog Borisa. S druge strane,tu su i draga dječica koja na taj način razvijaju suosjećanje i osjećaj da su pomogli!! Oni su naša radost. Hvala školi,svim njenim zaposlenicima,svima koji su na bilo koji način sudjelovali. Kiša je bila neumoljiva jučer...ipak,čujem da je bilo jako lipo. Boris večeras putuje za Zagreb,sve vas pozdravlja i nada se da će čim prije moći ić u svoju školu. Makar ovako, još jednom,veliko HVALA."

Na fotografijama pogledajte sve bogatstvo koje su naši učenici jučer izložili na svojim stolovima. Bogatstvo, koje svi od jučer nosimo u svojim srcima, nismo mogli fotografirati, ali vjerujte neizmjerno je.

Fotografije u većem formatu možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 16. 10. 2015.