« Svibanj 2024 »

EKSKURZIJA U HRVATSKO ZAGORJE

Učenici osmih razreda naše škole su zajedno sa svojim razrednicama  9. - 12.9. bili na ekskurziji u Hrvatskom  zagorju.  Ekskurzija je prošla u izvrsnom raspoloženju i vjerujemo da će je se učenici s radošću sjećati.

Prvoga dana posjetili  smo  Smiljan, rodnu kuću i Muzej Nikole Tesle.

Upoznali smo se s Teslinim životom i  izumima i na kraju se zabavili u parku muzeja.

Smještaj u Tuheljskim toplicama bio je izvrstan, a pravi užitak nakon  putovanja ili obilaska znamenitosti Hrvatskog zagorja bilo je kupanje u bazenima vodenog parka.

Drugoga dana putovanja razgledali smo Zagreb, posjetili Tehnički muzej, prošetali Gornjim gradom, zapjevali s uličnim sviračem na tržnici Dolac te se odmorili pokraj Manduševca.

Večer je ponovno bila ispunjena vodenim radostima.

Krapinskog pračovjeka i povijest čovječanstva upoznali smo trećeg dana. Oduševili smo se izložbenim eksponatima i filmom u Muzeju  krapinskih neandertalaca.

Prijepodne ovoga dana razgledali smo još i barokni Varaždin,a poslijepodne je uslijedio posjet  Mariji Bistrici i, naravno, šetnja pored postaja križnog puta.

12. rujna, dan povratka, započeo je šopingom u Westgateu,a  onda je autobus s veselim putnicima krenuo prema Opuzenu.

Uz usputna zaustavljanja, uz pjesmu i zabavu, obrise rodnoga im grada,a potom i roditelje koji su ih s nestrpljenjem čekali,  putnici su ugledali u ranim večernjim satima.

S putovanja učenici i razrednice  nose mnoštvo lijepih uspomena, priča i fotografija, a razrednice Ivana Milić i Slavica Jakišić i ovdje pohvaljuju učenike  koji su zaista bili dobri i pristojni te su i tako pridonijeli da ova ekskurzija svima ostane u lijepom sjećanju.

objavio: Administrator   datum: 17. 9. 2015.