« Svibanj 2024 »

Gradska smotra LiDraNo 2013.

U četvrtak 31. siječnja 2013. naša je škola bila domaćin Gradske smotre LiDraNo 2013.

Mladi glumci i recitatori svoje umijeće pokazali su na pozornici Gradskog središta u Metkoviću gdje je po završetku nastupa održan okrugli stol i objavljeno koji su se učenici i skupine posebno iskazali pa su zaslužili prolaz na Županijsku smotru. Povjerenstva za literarni i novinarski izraz nakon toga su se okupila u našoj školskoj knjižnici i odabrala literarne i novinarske radove za Županijsku smotru.

Svojim scenskim nastupima, literarnim i novinarskim radovima u četvrtak su nam se predstavili učenici OŠ Opuzen, OŠ Stjepana Radića, OŠ Don Mihovila Pavlinovića , OŠ Kula Norinska, OŠ  Otrići-Dubrave te učenici Srednje škole Metković i Gimnazije Metković.

Našu školu na gradskoj su razini predstavljali:

1. u kategoriji dramsko-scenski izraz

Gabrijela Mustapić, učenica  6. b razreda s pjesmom „Suha haringa“ (voditeljica: Slavica Jakišić),

Lucija Katarina Marević, učenica 8. b razreda s pjesmom „Cvijeće je crveno“  (voditeljica: Slavica Jakišić)  te

dramska skupina škole s predstavom „ Smješkograd

Članovi dramske skupine su učenici 5. a i 5. b razreda Ivana Obadić, Nina Mrdalj, Mirna Bjeliš, Marijeta Tutavac, Roko Tutavac, Marin Milić, Borna Proleta, Ante Prović i Gabrijela Mustapić, učenica 6. razreda, a njihova je voditeljica Slavica Jakišić.

1. u kategoriji literarni izraz:

• Karla Marinko, učenica 7. b razreda s proznim tekstom „Starica“

(voditeljica: Slavica Jakišić),

• Božo Bartulović, učenik 7. a razreda s pjesmom „Što je ljubav

(voditeljica: Slovenka Drljepan) i

• Anđela Deak, učenica 8.a razreda s lirskom prozom „Gledam more

(voditeljica: Slovenka Drljepan).

Odlukom Povjerenstava iz naše škole na Županijsku smotru su upućeni Lucija Katarina Marević s tekstom „Cvijeće je crveno“, predstava  „Smješkograd“  dramske skupine škole te literarni rad „Gledam more“ učenice  Anđele Deak.

Oni će nas, vjerujemo uspješno,  predstavljati u Kazalištu „Marina Držića“ u Dubrovniku 19. veljače 2013. godine.

objavio: Administrator   datum: 1. 2. 2013.