« Svibanj 2024 »

Svečano obilježen Dan škole

Danas smo prigodnim programom, što su ga izveli naši učenici; pjevači, plesači i recitatori, obilježili Dan škole.

Kao prava slavljenica, škola je imala i goste; umirovljenike, predstavnike Grada Opuzena i Općine Slivno-Ravno.

Nastave nije bilo pa je u publici vladalo veselo i raspjevano okruženje, a s pozornice zvonile su riječi mladih recitatora,

pjesma školskog zbora

i plesni koraci učenika u prigodnim nošnjama.

Za prigodan program zaslužne su učiteljice Slavica Jakišić i Stanka Prović te časna sestra Marinela Delonga.

I ove školske godine naši su se učenici natjecali na mnogim natjecanjima što ih provodi Agencija za odgoj i obrazovanje, a najuspješniji učenici su nagrađeni.

Kao i dosadašnjih godina, sve učenike koji su na županijskim i državnim natjecanjima osvojili jedno od prva tri mjesta Matica hrvatska Opuzen nagradila je knjigama. Ove godine knjigu Matice hrvatske dobile su: Ana Zonjić (za osvojeno 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika, Ivana Zonjić (za likovni rad pozvan na Državnu smotru LIK 2011.), Marija Salacan (za osvojeno 2. mjesto na županijskim natjecanjima iz geografije i hrvatskog jezika te za osvojeno 8. mjesto na Državnom natjecanju iz hrvatskog jezika) i Petra Milić (za osvojeno 3. mjesto na Županijskom i osvojeno 6. mjesto na Državnom natjecanju iz hrvatskog jezika).

Katolički radio nagradio je Biblijom učenice VI. razreda: Jelenu Butigan, Anđelu Deak i Luciju Curić, koje su uspješno sudjelovale u kvizu "Pametna pitanja za pametne glave".

Učiteljsko vijeće je, kao dvije najbolje učenice ove školske godine, nagradilo učenice 7. razreda Mariju Salacan i Petru Milić.

Sve nagrade učenicama je predao ravnatelj škole prof. Zlatko Sušan.

Više fotografija s današnje proslave pogledajte u foto galeriji:  http://www.os-opuzen.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=46))

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2011.