Europska noć istraživača

Učenici 4.B razreda s učiteljicom Ivanom Bašić sudjeluju u projektu Reconnecting Science with the Blue Society (Blue-connect 2.0). Središnja aktivnost projekta je manifestacija Europske noći istraživača koja se održala 27.9.2024. god. u Dubrovniku na kojoj su sudjelovali i učenici 4.B razreda.

Europska noć istraživača europska je javna i medijska manifestacija koja za cilj ima promicanje istraživačkih karijera, prvenstveno namijenjena mladima i njihovim obiteljima. Cilj je privući ljude bez obzira na stupanj obrazovanja, s posebnim naglaskom na djecu i mlade, a posebno one koji nemaju pristup znanosti i istraživanju te su stoga manje skloni bavljenju STEAM područjima ili istraživačkim aktivnostima.

Posjetitelji svih generacija imali su priliku otkrivati čudesni svijet znanosti kroz komunikaciju s istraživačima, izvođenje eksperimenata, različita predavanja, demonstracije, izložbe, interaktivne radionice, ali i sudjelovati u nagradnim igrama pa su tako učenici Mihovil Butigan i Dražen Bjeliš pobijedili u kvizu Kahoot.

Glavni cilj projekta je ponovno povezivanje znanosti s društvom približavanjem istraživanja i istraživača javnosti, jačanjem prepoznatljivosti znanosti u javnosti i istraživačkog obrazovanja te izgradnjom povjerenja i razumijevanja znanosti i njezinog utjecaja na plavo društvo u regiji.

Projekt okuplja partnere iz pet obalnih gradova: Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Zadru, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Institut za oceanografiju i ribarstvo, Mediteranski institut za istraživanje života, Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Zaklada Sveučilišta u Rijeci.

objavio: Ivana Bašić   datum: 30. 9. 2024.

Raspored informacija

Dokumenti škole