Projekt Zaronimo zajedno

U sklopu projekta “Zaronimo zajedno”, financiranog sredstvima Zaklade “Hrvatska za djecu”, članovi ERK “Leut” iz Blaca su održali teorijsku i praktičnu radionicu u kojoj su upoznali učenike 3.b razreda centralne škole i učenike područne škole iz Blaca s ljepotama SCUBA ronjenja kao sporta.

Projekt „Zaronimo zajedno” za cilj ima jačanje ekološke osviještenosti djece na vrlo zabavan i edukativan način.

Članovi Leuta su već u ožujku održali radionicu u Osnovnoj školi Opuzen te upoznali učenike s osnovama ronilačkog sporta te očuvanjem morske flore i faune, ali i općenitom potrebom zaštite okoliša u kojem žive.

Poseban naglasak stavljen je na plivanje i ronjenje kao mogućnost za bavljenje sportom djece i mladih.  Članovi udruge su željeli djecu upoznati s dobrobitima, ali i opasnostima SCUBA ronjenja, kako bi jednog dana mogli uživati u istom na siguran i za njihov uzrast prihvatljiv način.

Učenici su uživali roniti u bazenu koji je bio montiran ispred Osnovne škole u Blacama.

Da sve prođe u najboljem redu pobrinuli su se licencirani ronioci, ali i ravnateljica Valentina Peršin Čubranić koja je zajedno s učiteljicama Ivanom Bašić i Marijom Deak sve pomno pratila.

Zahvaljujemo ERK Leut na suradnji i pozivu u projekt.

objavio: Ivana Bašić   datum: 16. 6. 2024.