Izlet petaša u Trogir i Split

Učenici petih razreda  3. svibnja su zajedno sa svojim razrednicima Dijanom Marić i Ivanom Kozinom posjetili Trogir i Split. U Trogiru su uz pratnju vodiča najprije posjetili katedralu s Radovanovim portalom, Gradsku lođu i Gradsku vijećnicu. Šetajući rivom, razgledali su kule, gradska vrata, Kulu svetoga Marka i Marmontovu glorijetu. Potom su krenuli put Solina na ručak. Nakon ručka razgledali su grad Split i njegove znamenitosti: stadion i muzej na Poljudu, Pomorski muzej, splitsku rivu, Dioklecijanovu palaču, Peristil, katedralu, stari dio grada, Gradska vrata, Marmontovu ulicu i Prokurative. Prije polaska kući učenici su slobodno vrijeme proveli u shoping centru City, a nakon toga su veseli i zadovoljni krenuli kući.

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2024.