Naš učenik Luka Bjeliš natjecao se na 66. natjecanju mladih tehničara

Od  3. do 6. lipnja 2024. u Segetu Donjem održana je  državna razina 66. natjecanja mladih tehničara. Organizatori natjecanja su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednica tehničke kulture. Ponosni smo jer je i ove je godine naša  škola na ovom natjecanju imala  svog predstavnika.

U školskoj 2023./24. godini na natjecanjima mladih tehničara na školskoj i županijskoj razini sudjelovalo  ukupno 6200 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske.

Na državnoj razini natjecala su se  253 učenika u 12 različitih kategorija - područja tehničke kulture , a našu županiju je predstavljalo 9 učenika. Predstavnici županija su najbolji učenici od 5. do 8. razreda koji su se natjecali u 12 različitih kategorija – područja tehničke kulture, a to su: Maketarstvo i modelarstvo, Graditeljstvo, Obrada materijala, Strojarske konstrukcije, Elektronika, Elektrotehnika, Modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, Robotika, Robotsko spašavanje žrtve, Automatika, Radiokomunikacije i Fotografija.

Ovo zahtjevno natjecanje sastojalo se od 3 dijela: pisane provjere znanja u trajanju od 90 minuta, praktičnog zadatka izrade tehničke tvorevine prema tehničkoj dokumentaciji u trajanju od 360 minuta te prezentacije tehničke tvorevine.

Našu školu i županiju u kategoriji Elektronika  predstavljao je učenik 8. razreda Luka Bjeliš, pod mentorstvom Tomislave Ivanković, učiteljice tehničke kulture. Učenik je na natjecanju pokazao dobro znanje i sposobnost izrade tehničke tvorevine te je ostvario zapažen rezultat.

Našem Luki i njegovoj mentorici čestitamo na uloženom trudu i postignutom uspjehu!

objavio: Administrator   datum: 10. 6. 2024.