Studijsko putovanje u Sienu

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva je 6. i 7. svibnja 2024. godine organizirala studijsko putovanje u Sienu za 18 nastavnica uključenih u međunarodni Program sCOOLFOOD „Činimo dobro Otiskom srca” u suradnji s dugogodišnjim partnerima Zakladom Monte dei Paschi di Siena na kojem su sudjelovale i učiteljice razredne nastave  iz naše škole Stanka Prović i Ivana Bašić čiji učenici već drugu godinu sudjeluju u navedenom programu.

Studijsko putovanje obuhvaćalo je razmjenu znanja i iskustava s nastavnicima i mentorima Programa sCOOLFOOD u školi u Sieni (Scuola primaria „A. Sclavo”) te u gradu Arezzo (Instituto Comprensivo „F. Severi” – Scuola Secondaria). Osim sudjelovanja na nastavnim satima koji se provode po Kurikulumu Programa sCOOLFOOD u spomenutim školama, održan je i sastanak s predstavnicima Zaklade Monte dei Paschi di Siena i Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva radi detaljnijeg uvida u provedbu Programa te predstavljanja metoda rada i rezultata Programa sCOOLFOOD u Italiji.

Glavni cilj Programa je ukazati na održivost hrane i okoliša kroz povezanost s prehranom, poljoprivredom, energijom, životnim stilovima i smanjenjem otpada, u skladu s globalnim ciljevima održivog razvoja odnosno UN-ovim Programom održivog razvoja do 2030. godine s obzirom da se kroz program obećava. holistički pristup djetetu odnosno čovjeku u kontekstu povezanosti sa svim živim bićima na Zemlji.

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2024.