« Ožujak 2024 »

Važno!

Dragi učenici, poštovani roditelji,

srdačno vas pozdravljam na početku nove školske godine!

Budući da je pred nama izazovna školska godina, intenzivno radimo na stvaranju sigurnijeg ozračja za rad naših učenika i djelatnika. Posebno me veseli da svoje učenike možemo dočekati u novoobojanoj školi. Također, zbog sigurnosti naših učenika i djelatnika, izvršena je dezinfekcija cijele škole.

Prema kalendaru rada za š. g. 2020./21. redovna nastava započinje u ponedjeljak 7. rujna 2020. godine.

Nastava će se odvijati po MODELU A. Odvijat će se u jednoj smjeni sukladno rasporedu koji je prilagođen trenutnim uvjetima i uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.

Nastava za sve učenike započinje u 7:30.

Prvog nastavnog dana iznimka su učenici prvih i petih razreda.

Kako je već objavljeno, prozivka učenika 5. razreda bit će 07. rujna 2020. u 7:45, prozivka učenika 1. razreda u matičnoj školi bit će 07. rujna 2020. u 8:00, a prozivka učenika 1. razreda u Područnoj školi Blace bit će 07. rujna u 9:15. Učenici navedenih razreda prvog radnog dana trebaju ostati u školskom dvorištu i pričekati dolazak razrednika i učiteljica koje će ih prozvati. Učenici će ulaziti u školu u razmaku, bez zadržavanja na hodnicima i miješanja učenika različitih razrednih odjela.

Učenici za ulaz u školu koriste tri ulaza i to učenici:

-  1. a i b, 2. a. i b ulaze na mali ulaz (ulaz kod učionica nižih razreda) i ulaze u svoje učionice

- 3. a i b, 4. a i b, 5. b i 8. b ulaze na glavni ulaz i idu u učionice u prizemlju

- 5. a, 6. a, 6. b, 7. a i 8. a ulaze na ulaz od sportske dvorane (ulaz za učenike putnike) i penju se na kat malim stepenicama odmah pored ulaza te odlaze u svoje učionice.

Svaki razredni odjel imat će svoju učionicu u kojoj  je osiguran razmak među školskim klupama te će se učitelji izmjenjivati prema rasporedu. Većina nastavnih sati za predmetnu nastavu bit će organizirana u blok satovima s ciljem rasterećivanja učenika i smanjenja dnevnih kontakata s učiteljima. Nastava informatike odvijat će se u učionici informatike.

Raspored učionica za učenike od 5.- 8. razreda je sljedeći:

5. A - učionica Hrvatskog jezika (učionica na katu)

5. B - učionica Vjeronauka

6. A - učionica Biologije i kemije

6. B – 1. učionica Matematike

7. A – 2. učionica Matematike

7. B - učionica Likovne kulture

8. A - učionica Geografije

8. B - učionica Hrvatskog jezika (učionica u prizemlju)

Prvoga radnog dana održat će se prva četiri sata. Na prvom satu, satu razrednika, učenici će dobiti detaljnije upute. Za prvi radni dan molimo učenike da ponesu prazne torbe jer će dobiti udžbenike. Molim učenike da sa sobom u školu ponesu i marendu.

Prijevoz za učenike putnike prvoga nastavnog dana organiziran je u 11:15.

O svim promjenama i novostima bit ćete obaviješteni putem mrežne stranice škole.

U želji da nam svima nova školska godina bude uspješna, zahvaljujem na suradnji i razumijevanju.

Ravnateljica OŠ „Opuzen“

Valentina Peršin Čubranić

objavio: Administrator   datum: 3. 9. 2020.