Obavijest za roditelje djece dorasle za upis u 1. razred

Poštovani roditelji budućih učenika prvih razreda, zbog povoljne epidemiološke situacije u našoj školi će se nastaviti aktivnosti vezane za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta za upis u 1. razred.

Aktivnosti će se provoditi od 12. lipnja do 17. lipnja 2020. godine s naglaskom na sljedeće mjere:

• Roditelji/skrbnici će, u skladu s napravljenim rasporedom, biti telefonski obaviješteni o terminu testiranja.
  • Roditelji/skrbnici dovode i odvode djecu u školu na način da ne ulaze u ustanovu, već dolaze do glavnog školskog ulaza, pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metar u odnosu na druge roditelje i djecu.
  • Djecu će u točno određeno vrijeme preuzeti članovi stručne službe i po završetku testiranja dopratiti ih do istog mjesta kako bi ih predali roditeljima.
  • Higijena ruku će se pojačati (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska).
  • Dijete treba donijeti svoju olovku za provedbu pisanog dijela testiranja.
  • Roditelji/skrbnici imaju obavezu izmjeriti temperaturu djetetu prije ulaska u ustanovu.
  • Djeca i roditelji/skrbnici koji imaju povišenu tjelesnu temperaturu te osobe sa sumnjom na zarazu COVID-19 ostaju kod kuće. U tom slučaju roditelji/skrbnici trebaju telefonski kontaktirati školu.

Molimo roditelje da pripreme djecu na novonastale okolnosti kako im prvi susret sa školom ne bi bio stresan.

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2020.

Upute za razrednike:

e-Dnevnik za razrednike