« Ožujak 2024 »

Povratak u škole učenika nižih razreda, učenika posebnog razrednog odjela i učenika koji imaju pomoćnika u nastavi

Prema preporukama HZJZ i MZO učenici nižih razreda (1.- 4.), učenici iz posebnog razrednog odjela i učenici koji imaju pomoćnika u nastavi od ponedjeljka 25. svibnja vraćaju se na nastavu u školi. Nastava se provodi uz poštivanje propisanih mjera i ne održava se više kao nastava na daljinu, osim što učenici mogu pratiti nastavu na trećem programu HRT do 1. lipnja.

Organizacija rada u školi u trenutnim epidemiološkim uvjetima odvijat će se uz poštivanje uputa i preporuka nadležnih tijela i institucija.

ULAZ U ŠKOLU
Učenici prvog i drugog razreda u školu ulaze na mali učenički ulaz (ulaz za niže razrede), učenici trećeg i četvrtog razreda, posebnog razrednog odjela i učenici koji rade uz pomoć pomoćnika u nastavi ulaze na glavni ulaz (ulaz za više razrede).
Pri ulasku u školu te po završetku velikog odmora, učenici dezinficiraju obuću i ruke uz određenu socijalnu distancu te tek tada ulaze u razred.

Roditelji/skrbnici su dužni svako jutro prije dolaska u školu izmjeriti temperaturu svome djetetu, izmjerenu vrijednost upisati u bilježnicu učenika. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u školu a razredni učitelj svakodnevno provjerava.
U slučaju povišene temperature dijete ne smije doći u školu, a roditelj učenika se javlja razredniku i svom pedijatru/liječniku obiteljske medicine.

Svim učenicima nastava završava u 11:05 minuta.

Za sve učenike putnike prijevoz će biti organiziran prema rasporedu koji je važio i prije obustave nastave. Dakle, polasci i povratak autobusa za učenike putnike bit će u od početka školske godine važećim terminima.

Za početak nastave spremna je i Područna škola u Blacama.

Svima veliko hvala na razumijevanju, veselimo se povratku učenika u učionice.

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2020.