« Travanj 2024 »

Obavijest za roditelje učenika koji žele upisati 1. razred našeg Glazbenog odjela

Poštovani roditelji,

od 21. svibnja počinju online predprijave za prijamni ispit za upis u 1. razred našeg Glazbenog odjela. Prijave će biti otvorene do 1. lipnja.

Pravo upisa u 1. razred osnovnog glazbenog obrazovanja imaju djeca koja su navršila 8 godina života, odnosno djeca koja na jesen upisuju 3. razred osnovne škole i postignu povoljan rezultat na prijamnom ispitu (audiciji).

Provjeru glazbenih sposobnosti provodi stručno povjerenstvo, a elementi vrednovanja su:

- glazbeni sluh

- glazbeni ritam

- glazbena memorija.

Učenici mogu odabrati sljedeća glazbala: flautu, klarinet, klavir i trubu. Napominjemo da mogućnost upisa na pojedino glazbalo ovisi o trenutnom broju slobodnih mjesta.

Osnovno glazbeno obrazovanje traje 6 godina. Glazbeni odjel radi po nastavnom planu i programu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Nastava temeljnog predmeta (glazbala) je individualna i održava se dva puta tjedno po 30' u prva tri razreda, a po 45' u 4., 5. i 6. razredu. Uz temeljno glazbalo učenici pohađaju i nastavu solfeggia, koja je skupna i održava se dva puta tjedno po 45'.

Od trećeg razredu učenici kao obvezan predmet imaju skupno muziciranje (pjevački zbor ili orkestar) u trajanju od 60'.

Mjesečna participacija iznosi 100 kn.

Ako želite svoje dijete upisati u Glazbeni odjel, nakon što vaše dijete izabere jedno od gore ponuđenih glazbala, popunite i pošaljite online prijavnicu koja se nalazi u sljedećoj poveznici:

Prijavnici možete pristupiti i putem QR coda:

Termin i način održavanja prijamnog ispita bit će određen naknadno, a o njemu ćete biti obaviješteni putem službene stranice Škole ili osobno, putem telefona ili e-pošte.

objavio: Administrator   datum: 20. 5. 2020.