« Ožujak 2024 »

Večer matematike 2016.

U četvrtak  1. prosinca 2016. učenici naše škole bavili su se matematikom na način posve drugačiji od svakodnevnog. Rješavali su matematičke zavrzlame i učili matematiku igrajući različite igre prilagođene svojoj dobi. Ukupno 131 učenik i učenica te 57 roditelja igralo se i natjecalo te pokušavalo matematiku shvatiti na nov način jer to je bio jedan od ciljeva Večeri matematike.

Učenici su bili podijeljeni po dobnim skupinama, a sudjelovali su učenici i učenice prvih i trećih razreda, četvtraši iz 4.a razreda te učenici i učenice petih, šestih, sedmih i osmih razreda naše škole. Za ovu večer i sve ono što je za nju trebalo pripremiti zaslužne su: učiteljica matematike Katarina Kmezić, koordinatorica i voditeljica ovog projekta u našoj školi te učiteljice razredne nastave: Anisija Knežić, Stanka Prović, Mira Šešelj, Klaudija Simat i Valerija Palinić. Realizaciji projekta priključilo se još nekoliko učiteljica predmetne nastave i tri vanjske suradnice koje su vodile radionice po razredima.

Večer je prošla u lijepom i veselom ozračju. Bilo je tu svega: crtanja, bojanja, računanja, raznih igara i obilje natjecateljskog duha. Lijepo je bilo vidjeti roditelje učenika nižih razreda kako zajedno sa svojom djecom rješavaju zadatke, ali i učenike viših razreda kako s uživanjem i kroz igru rješavaju matematičke probleme.

Organizatori večeri zahvaljuju svim učenicima i učenicama, roditeljima, djelatnicima škole i suradnicima koji su sudjelovali u ovoj večeri. Nadamo se da će ova godina bit tek početak i da se dogodine, naravno opet u prosincu, vidimo na Večeri matematike 2017.

objavio: Administrator   datum: 3. 12. 2016.