« Ožujak 2024 »

ODLIČNI REZULTATI NAŠIH UČENIKA I UČENICA NA ŽUPANIJSKOM LIDRANU

U kazalištu "Marin Držić" u Dubrovniku danas je održana županijska smotra LiDraNo. Nakon provedenih školskih, gradskih i međugradskih smotri, na današnju je smotru upućen 51 literarni i 22 novinarska rada, 3 radijske emisije, 3 školska lista te 24 pojedinačna i 17 skupnih scenskih nastupa iz osnovnih i srednjih škola naše županije.

Naši učenici i učenice natjecali su se u tri kategorije:

- u kategoriji literarnih radova - Anđa Alilović sa svojim literarnim uratkom Šetnja ( mentorica Ivana Milić)

- u kategoriji samostalnih scenskih nastupa - Barbara Mušan koja je kazivala tekst Luka Paljetka Priča o ptici (mentorica Slavica Jakišić)

- u kategoriji skupnih scenskih nastupa - dramska skupina s predstavom Dobro stablo (mentorica: Slavica Jakišić)

Naši su učenici danas u Dubrovniku bili uspješni pa s ponosom objavljujemo da smo za državnu smotru predloženi u dvije kategorije.

Županijsko je povjerenstvo za državnu smotru predložilo literarni rad Šetnja učenice Anđe Alilović te predstavu Dobro stablo koja je nastala prema tekstu S. Silversteina, a koju je izvela dramska grupa naše škole tj. učenici Luka Salacan, Roko Dragobratović, Mirna Bartulović, Barbara Mušan, Ema Bašić, Barbara Tutavac i Nikol Kapović.

Prijedlog Županijskog povjerenstva ne znači da će nam zaista i stići poziv za državnu smotru. Naime, među učenicima predloženim iz svih naših županija državno će povjerenstvo odabrati ukupno 30 literarnih radova iz cijele naše zemlje, odnosno 3 predstave iz naše i Splitsko-dalmatinske županije.

Izniman je  uspjeh što je Šetnja odabrana među 5 najboljih  od 32 osnovnoškolska danas ocjenjivana literarna rada, a Dobro stablo među 3 najbolje od 11 odigranih pradstava pa čestitamo učenicima, učenicama i mentoricama. S nestrpljenjem očekujemo objavu poziva Državnog povjerenstva i nadamo se da će naši glumci i Anđa biti pozvani i na državnu smotru u Šibenik.

objavio: Administrator   datum: 1. 3. 2016.